На території Волинської області почастішали випадки підпалу сухої трави
На території Волинської області почастішали випадки підпалу сухої трави
Державна екологічна інспекція у Волинській області вкотре наголошує громадянам: спалювання сухої рослинності і листя з дерев шкодить природному довкіллю та людям!Власники домогосподарств на Волині ще недостатньо обізнані з такою проблематикою, тому легковажно очищають свої присадибні земельні ділянки та паї за допомогою вогню. Такий хибний метод досі передається від покоління до покоління.
Під час спалювання однієї тонни сухих рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму, що складається з пилу, окису азоту, чадного газу, важких металів, канцерогенних сполук.
У тліючому листі утворюється бензопірен, здатний викликати онкозахворювання. Водночас у повітря виділяються шкідливі діоксини.
Рослини на присадибних ділянках часто окроплюють пестицидами, що також вивільняються у повітря під час горіння сухостою.
Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі.
Разом із сухою рослинністю господарі часто спалюють побутове сміття, що значно підвищує рівень забруднення повітря.
Під час горіння поліетиленового пакета в атмосферу вивільняється до 70 хімічних сполук. Палаюча гума утворює канцерогенну сажу, оксиди сірки.
У вогнище нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. У складі цих матеріалів є шкідливі формальдегідні смоли, масляні фарби з вмістом свинцю, тощо.
Прикро, що біля токсичних багать можна побачити і дітей. Подразнений шкідливим димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів дитини слабко протистоїть мікробам та вірусам.
Очищайте свої земельні ділянки екологічними методами, зокрема, компостуванням!